Yaren Efem Kostümcü olarak sizlere hizmet vermekten gururluyuz.

İlk olarak kurucumuz Mehmet Urlu terzi olarak başladığı çıraklık dönemindenitibaren değişik bir şeyler yapma arzusu ile başlayan işimizin temeli, süreç içerisinde uğraşların ve isteklerin bir kültür değerini ortaya çıkarmasına neden olmuştur. Mehmet Urlu tarafından başlayan bu süreç halen biz çocukları ve ailesi ile onun önderliğinde devam etmektedir.

Belirli bir süre Zeybek kostümleri üzerine çalıştığımız için Efem Konfeksiyon olarak tanındık. Ancak bu bizi tam olarak ifade etmediği gibi, yaptığımız iş hazır giyim işi de değildi.Sonra düşündük ve ilçemizin adından gelen yaren (dost/arkadaş) sözcüğü ile efem sözcüklerini kullandık. İşimizde zeybek kıyafetleri idi, sonuna da kostüm ekledik. Şimdi eski adımız ve yeni adımızla internette 10 yıldır var olan bir alanda kendimizi tanıtmaya ve sizlere ulaşmaya çalışmaktayız.

Mehmet Urlu geçen zaman içinde kendi terzi atölyesini oluşturmuş ve ilk olarak yanına oğlu Salih Urlu’yu çırak olarak almıştır. Sonraları, işin gelişmesi ve kalıcı olması devam etmesi açısından diğer çocuklarını da yanına almaya başlamıştır. İşin tasarım ve kesim işinde Mehmet Urlu ve Salih Urlu, satış işinde Hüseyin Urlu, üretim aşamasında tüm aile bireyleri el birliği ile çalışmaktadır. Ayrıca mahalle kadınlarına da el işi yaptırılmaktadır.

Şu an aile bireyleriyle tüm yöre tasarımlarını ve ürünlerini yapabilen bir firma olarak karşınızdayız.Nakış işleme makineleri ile yerel kıyafet konusunda titizlikle yapılan kostümlerimiz, dernekler, okular ve kurumlar yurt içinde; yurt dışında dernekler ve gösteri guruplarının tercihi olmaktadır.